Aktualności
Warsztaty w zakresie długookresowej opieki i pielęgnacji chorych
W dniach 16 grudnia o godz. 14:00 oraz 17 grudnia o godz. 17:00 na sali parafialnej M.B.N.Pomocy Tarnobrzeg - Serbinów odbyły się warsztaty w zakresie długookresowej opieki i pielęgnacji chorych prowadzone przez P. A.MARKOWICZ dyr DPS w Nowej Dębie.
Organizatorem jest Fundacja „Razem zmieniamy świat”. Profesjonalizm , wiedza, doświadczenie i empatia prowadzącej na najwyższym poziomie. Poruszane były tematy w czterech kategoriach: 1.System opieki w Polsce, 2.Przewlekle chory w domu,3.Opiekun przewlekle chorego,4.Opieka w świetle prawa.
Zaprezentowane były specjalistyczne produkty pielęgnacyjne , majtki chłonne,pieluchomajtki,wkładki urologiczne, sposoby postępowania przy pielęgnacji, organizacja i ergonomia pokoju dla chorego . Omowiono także specjalistyczne żywienie chorego przy braku apetytu i problemach połykania .W dyskusji wymieniono się własnymi doświadczeniami.
Każdy uczestnik otrzymał praktyczny „Poradnik, jak opiekować się chorym w domu” , stosowne gagety i można było spróbować produkty żywieniowe przeznaczone do specjalistycznego żywienia.
W warsztatach uczestniczył w ramach projektu ASOS 2019 koordynator projektu „SENIOR DLA SENIORA „ - Piotr Błaszkiewicz- prezes koła rzeszowskiego SPBS.
Projekt Senior dla Seniora ASOS 2019 r.
W dniach 21 - 23.XI. 2019 - BUSKO ZDRÓJ kolejne warsztaty wolontariackie w ramach realizacji zadania publicznego - Rządowego Programu na rzecz - Aktywności Społecznej Osób Starszych 2019 r. - "SENIOR dla SENIORA" .
W PROGRAMIE SZKOLENIA EDUKACJA OSÓB STARSZYCH ------- ZAJĘCIA PRZYGOTOWUJĄCE DO USŁUG WOLONTARIACKICH były warsztaty wolontariat pacjent dla pacjenta – wymiana doświadczeń pod kierunkiem koordynatora ds wolontariatu projektu Senior dla Seniora Piotra Błaszkiewicz Warsztaty - Wolontariat z aspektami profilaktyki zdrowotnej prowadził KONRAD MĘŻYŃSKI TRENER PERSONALNY - COACH wraz z konsultacjami. Dokonano wymiany doświadczeń, omówiono przez uczestników projektu wnioski uwagi i zadania wynikające z realizacji projektu. Razem w szkoleniu uczestniczyła druga grupa naszych członków stowarzyszenia włączająca się w działalność wolontariatu na rzecz innego pacjenta potrzebującego.
Dziękujemy zdrowia pozdrawiamy za realizację zadania współpracę dotychczasową i zapraszamy do dalszej również nowe osoby i członków naszego stowarzyszenia Zarząd Komisja Rewizyjna SPBS /zdjęcia Salamonik Jan Błaszkiewicz Piotr/.
Zadanie to jest realizowane w ramach
OFERTY REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO, O KTÓRYCH MOWA W ART. 14 UST. 1 I 2 USTAWY Z DNIA 24 KWIETNIA 2003 R. O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE DZ. U. Z 2016 R. POZ. 239 I 395) SKŁADANA W 2018 ROKU NA PODSTAWIE RZĄDOWEGO PROGRAMU NA RZECZ AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ OSÓB STARSZYCH NA LATA 2014-2020 – EDYCJA 2019.
Szkolenie i spotkanie organizacyjne w tzw. -Korpus Solidarności
Piotr Błaszkiewicz , Prezes koła rzeszowskiego SPBS w dniu 15 października 2019 wziął udział szkoleniu i spotkaniu organizacyjnym w tzw. -Korpus Solidarności w Rozalinie ( gmina Nowa Dęba ) organizowane przez Fundację Q .
Program realizowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Opowiemy Wam o Korpusie Solidarności! Przedstawiamy ofertę programu wsparcia i rozwoju wolontariatu długoterminowego w Polsce. Korpus Solidarności to przede wszystkim ludzie którzy go tworzą - środowisko wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu, otoczenie wolontariatu. Program jest propozycją dla osób i organizacji, które zamierzają pomagać i pracować z wolontariuszami nie tylko „od święta„ ale w dłuższej perspektywie czasu.
Dla osób wytrwałych i konsekwentnych. Korpus jest miejscem dla wszystkich zaangażowanych w ideę wolontariatu długoterminowego - osób w różnym wieku, z różnych środowisk, dla tych którzy podzielają podobne wartość takie jak solidarność, szacunek, dobro wspólne, uczciwość i kierują się umacnianiem solidarności międzyludzkiej. Korpus proponuje ukierunkowane wsparcie dla swoich członków. Dla każdej z grup dostępna dedykowana oferta edukacyjna i narzędzia służące organizacji wolontariatu. Oferta jest bardzo różnorodna, obejmuje np. regionalne warsztaty, spotkania, indywidualne formy wsparcia jak poradnictwo, staże. debaty, spotkania branżowe wolontariatu. Uczestnicy mogą włączyć się również w wydarzenia ogólnopolskie: fora, konkursy, programy na mini granty - autorskie projekty. Docenieniem uczestników Korpusu jest system benefitowy – Karta Wolontariusza. Jest to pakiet zniżek w instytucjach kultury, sportu, u partnerów biznesowych. Członkostwo w Korpusie to także wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami i bycie we wspólnocie osób, instytucji o zbliżonych wartościach. Oferta oraz korzyści w jakich każdy członek Korpusu może partycypować, prezentujemy na kolejnych stronach serwisu koordynator prowadzący infolinię Piotr Błaszkiewicz w projekcie Senior dla Seniora
Kampania "Odpowiedź masz we krwi"
W Tarnobrzegu wznawiamy i przypominamy Ogólnopolską Kampanię " Odpowiedź masz we krwi ". Kampania skierowana szczególnie do , które nie robią regularnych badań morfologii krwi z rozmazem.Jako koordynator z ramienia SPBS tejże Kampanii ( ASOS) informuję ,że odpowiednie plakaty , ulotki zostały wywieszone i rozłożone na tablicach informacyjnych , przychodniach , bibliotekach, przy kasach płatniczych , rozdawane ludziom. Ma to też związek z przypadającym w dniu 22.09. Międzynarodowym Dniu Przewlekłej Białaczki Szpikowej , co jest powiązane z chromosomem Filadelfia - chromosomy 9 i 22.
Zapraszam do wejścia na poniższy link
„To #niesamowite uczucie uratować komuś życie”
Każdy z nas może poczuć to #niesamowiteuczucie
Za każdym Dawcą faktycznym kryją się historie dwóch osób - Dawcy potencjalnego, który zadeklarował chęć pomocy, rejestrując się do bazy Fundacji DKMS i Pacjenta, który tej pomocy potrzebował. Od początku działalności Fundacji DKMS w Polsce 7024 osoby oddało szpik lub krwiotwórcze komórki macierzyste, dając innej - często nieznajomej i anonimowej - osobie szansę na życie. Co ich wszystkich łączy? #niesamowiteuczucie, jakim jest podzielenie się z drugą osobą cząstką siebie. W ramach akcji „To #niesamowite uczucie uratować komuś życie” w trzech miastach Polski powstały kolorowe murale, a już 31 sierpnia kolejny mural pojawi się w Tarnobrzegu.
Na świecie zarejestrowanych jest ponad 35 mln potencjalnych Dawców szpiku, a w bazie Fundacji DKMS w Polsce – ponad 1,5 mln. Tygodniowo około 20 Dawców z bazy Fundacji DKMS oddaje krwiotwórcze komórki macierzyste, dając chorym na nowotwory krwi szansę na wyzdrowienie. 7024 Dawców pomimo różnego stylu życia, odmiennych pasji i wykonywanych profesji łączy coś wyjątkowego - zostali Dawcami faktycznymi i doświadczyli, że to #NiesamowiteUczucie uratować komuś życie.
#Niesamowite murale w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Tarnobrzegu
Tarnobrzeski mural powstał dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Tarnobrzega i Dyrektora MOSiR oraz inicjatora akcji rejestracji dawców szpiku a zarazem koordynatora powstania murala w Tarnobrzegu – Pana Piotra Błaszkiewicza Prezesa Podkarpackiego Stowarzyszenia SPBS. Mural namalowany jest na elewacji budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Alfreda Freyera przy al. Niepodległości 2 w Tarnobrzegu.
Dwa banery ze skrzydłami jak na muralu od czerwca umieszczone zostały nad Jeziorem Tarnobrzeskim jak zapowiedź powstania murala.
Pierwszy mural w ramach akcji #niesamowiteuczucie powstał przed wejściem do Arkad Wrocławskich i przedstawia wielobarwne, rozłożyste skrzydła. Skrzydła zostały namalowane na specjalnej konstrukcji, przymocowanej do elewacji budynku. Ich ekspozycja zaplanowana jest do 9 września. Druga grafika powstała przy Moście Poniatowskiego, na bulwarach wiślanych w Warszawie. Murale, które powstały w Tarnobrzegu, Katowicach, Warszawie i Wrocławiu mają zachęcać przechodniów do robienia sobie zdjęć na tle kolorowych rysunków oraz do udostępniania ich w mediach społecznościowych, żeby w ten sposób promować ideę walki z nowotworami krwi i pokazywać solidarność z chorymi.
"Senior dla Seniora" - Janów Lubelski 2-8 czerwca 2019
Szkolenie w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społęcznej osób starszych nalata 2014 -2020 rok odbyło się w Janowie Lubelskim w dniach 2-8 czerwca 2019r Priorytet I. Edukacja osób starszych 2. Zajęcia przygotowujące do usług wolontariackich. Tytuł zadania publicznego Senior dla Seniora zorganizowane przez SPBS .Program szkolenia obejmował 30 godzin szkolenia w zakresie wolontariatu jak również prawidłowej komunikacji w terenie oraz współpracy w zakresie wolontariatu z utworzonym centrum wolontariatu .w trakcie szkolenia przekazano niezbędną wiedzę dla ponad 75 wolontariuszy obecnych na szkoleniu. Na zakończenie zostały wręczone certyfikaty ukończenia szkolenia Dziękujemy za uczestnictwo w szkoleniu w wyniku tego na naszej stronie spis.com.pl powstanie zakładka Centrum Wolontariatu o czym poinformujemy zapraszamy do współpracy zdrowia pozdrawiamy zdjęcia również w galerii
Dziękujemy właścicielowi Hotel Janów w Borownicy za profesjonalne przygotowanie do odbycia szkolenia
Zadanie to jest realizowane w ramach
OFERTY REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO O KTÓRYCH MOWA W ART. 14 UST. 1 I 2 USTAWY Z DNIA 24 KWIETNIA 2003 R. O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE DZ. U. Z 2016 R. POZ. 239 I 395) SKŁADANA W 2018 ROKU NA PODSTAWIE RZĄDOWEGO PROGRAMU NA RZECZ AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ OSÓB STARSZYCH NA LATA 2014-2020 – EDYCJA 2019
„Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020
Załącznik: Program Szkolenia ASOS 2-8.06.2019 Janów Lubelski (docx)