Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym Na Przewlekłą Białaczkę Szpikową

Menu

Ostatnie Pozegnanie Euzebiusza

Drodzy Członkowie Stowarzyszenia SPBS. W dniu 8 grudnia w Święto Matki Bożej Niepokalanie Poczętej , w godzinie Łaski dla Świata o godz. 12.00 w kościele p.w. Ducha Świętego w Kędzierzynie - Koźlu została odprawiona uroczysta msza święta pogrzebowa za duszę ś.p. dr hab. Euzebiusza Jana Dziwińskiego, wieloletniego wiceprezesa Zarządu SPBS. W ostatniej drodze pożegnania ze względu na pandemię udział z naszego Stowarzyszenia uczestniczyli Prezes Piotr Błaszkiewicz i Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Bogusław Pelc. Po mszy świętej odbyła się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu parafialnym.

Piotr Błaszkiewicz w mowie pożegnalnej dał świadectwo o działalności Euzebiusza na rzecz dostępu do leków i nowoczesnych terapii lekowych dla pacjentów chorych na białaczkę szpikową w Polsce nawiązując też do jego działalności w Zarządzie Światowym CML Network Advocates, organizacji skupiającej rzeczników pacjentów chorych na PBSz z całego Świata .

Euzebiusz dał się poznać jako człowiek o niezwykłej uczciwości , łagodności, lubiany i doceniany przez ludzi z organizacji pacjentów z Polski i całego świata, człowiek oczytany i wykształcony, erudyta. Wszyscy wspominali go jako Dobrego Człowieka i przyjaciela. Na ręce żony Stanisławy i syna Bartłomieja z rodziną Piotr przekazał kondolencje i wyrazy współczucia od wszystkich członków naszego Stowarzyszenia oraz od osób z organizacji CML z wielu krajów Europy i świata, które napłynęły do Polski. Złożyliśmy na grobie wieniec i zamówiliśmy 4 msze św. w Kędzierzynie-Koźlu i dwie w Tarnobrzegu. Euzebiuszu -żegnaj i do zobaczenia.