Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym Na Przewlekłą Białaczkę Szpikową

Menu

Apel do pacjentów po przeszczepie szpiku

Nazywam się Weronika Miriam Błaszkiewicz. Jestem studentką II roku - ostatniego- studiów magisterskich Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, na kierunku Zdrowie Publiczne.

Jestem córką Celiny i Piotra Błaszkiewicz. Moja mama choruje na przewlekłą białaczkę szpikową od 19 lat i mimo wielu lat i akcji w poszukiwaniu dawcy szpiku do dzisiaj nie ma dla niej dawcy.

Kiedy mama zachorowała miałam 5 lat,  a moi bracia 3 i 7. Jako dzieci nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, że mama jest ciężko chora i nie wiadomo ile z nami jeszcze będzie . Na ten czas w 2000 roku nie było dla niej ani dawcy ani leku.

Tak się szczęśliwie złożyło , że mama weszła w program badań klinicznych nowego leku “ GLIVEC’’, który ratuje jej życie do dzisiaj i ma całkowita remisję.

W związku z tym, że ten temat jest mi bliski postanowiłam napisać pracę magisterską na temat: "Jakość życia pacjentów po przeszczepie szpiku."

Zwracam się do państwa z prośbą o wypełnienie kilku kwestionariuszy, całkowicie anonimowych, których wyniki posłużą mi do napisania pracy magisterskiej.

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

W razie pytań proszę o kontakt: wm.blaszkiewicz@gmail.com

Ankieta - Jakość życia pacjentów po przeszczepie szpiku.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Weronika Błaszkiewicz