Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym Na Przewlekłą Białaczkę Szpikową

Menu

Akademia Czerniaka rusza z nową kampanią - Masz czerniaka? Sprawdź, gdzie się leczyć!

Szanowni Państwo,

Zwracam się do Państwa w imieniu Akademii Czerniaka, sekcji naukowej Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej z prośbą o wsparcie najnowszej kampanii „Masz czerniaka? Sprawdź, gdzie się leczyć”. Jej celem jest zachęcenie pacjentów z zaawansowanym czerniakiem do świadomego wyboru placówek leczniczych. To bardzo ważne, aby chorzy trafiali do ośrodków, które są w stanie zapewnić im kompleksowe leczenie i diagnostykę, bo w zaawansowanym czerniaku liczy się czas!Link do strony Akademii Czerniaka (http://www.akademiaczerniaka.pl/), gdzie znajdują się wszystkie informacje.

Kampania bazuje na zaleceniach Europejskiej Organizacji Onkologicznej ECCO, zgodnie z którymi pacjenci powinni być pod opieką placówki, która dysponuje wiedzą, doświadczeniem, szybkim dostępem do diagnostyki oraz szerokim dostępem do leczenia. Obecnie, 20 ośrodków w Polsce spełnia zarówno zalecenia ECCO, jak też polskie zalecenia konsultanta krajowego w dziedzinie chirurgii onkologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej w zakresie diagnostyki i leczenia chorych na czerniaki.

Na stronie internetowej Akademii Czerniaka jest już dostępna mapka z wyszczególnionymi placówkami leczniczymi: http://www.akademiaczerniaka.pl/lista-osrodkow/mapa-osrodkow/. Również na stronie znaleźć można filmy z Profesorem Rutkowskim http://www.akademiaczerniaka.pl/akademia-czerniaka/nasze-kampanie/masz-czerniaka-sprawdz-gdzie-sie-leczyc/posluchaj-eksperta/.

Mamy nadzieję, że już wkrótce w ośrodkach pojawią się naklejki informujące, że w tym miejscu leczy się czerniaka kompleksowo, a także plakat informujące o akcji.

Wybór ośrodka, który zapewnia kompleksowo leczenie i diagnostykę, może uratować Ci życie! Wejdź na stronę www.akademiaczerniaka.pl i sprawdź, gdzie się leczyć!